حفاظت ساختمان ها در برابر حریق

حفاظت ساختمان ها در برابر حریق

 حفاظت ساختمان ها در برابر حریق

تمرکز اصلی و هدف شرکت ساختمانی صهبا آشیان بر افزایش کیفیت و کمیت بهره برداری از ساختمان می باشد و یکی از موضوعات مهم در این راستا، حفاظت ساختمان ها در برابر حریق و نیز پوشش ضد حریق ساختمان می باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر به راحتی می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.
گرچه منظور ما از ساختمان در این بحث هر سازه ای است که در معرض خطر آتش سوزی قرار دارد همچون پل ها، برج ها، هتل ها و موارد دیگر. این حفاظت که شامل ابعاد ایمنی جانی و مالی است از ضروری ترین الزامات بهره برداری از ساختمان می باشد و با گذشت زمان توجه دنیا به این موضوع همواره در حال افزایش است.
می دانیم امروزه نیازهای متعددی شامل سبک سازی، مقاوم سازی، عایق کاری در ابعاد مختلف و بسیاری موارد دیگر در ساختمان ها به وجود آمده است.
حال اگر بخواهیم کمی جزئی تر به موضوع مقاوم سازی ساختمان ها نگاهی کنیم. این مقوله را می توان در دو دسته کلی جای داد: ۱) ساخت ساختمان ها با مواد ضد آتش و ۲) تمهیداتی برای محافظت از ساختمان ها پس از آتش.


در بخش ضد آتش کردن ساختمان ها می توان به پوشش لایه های ضد آتش بر روی ستون ها، دیوارها، سقف ها و …، استفاده از شیشه های مقاوم در برابر آتش و … اشاره کرد.

در بخش متوقف کردن آتش نیز می توان به سیستمهای ضد حریق، پرده های ضد حریق، کانال های خروج دود و حریق و درهای ضد حریق جهت جلوگیری از پیشروی آتش اشاره نمود.